Yeşil Kahve Zayıflamaya Yardımcı Oluyor mu?

Yeşil Kahve Nedir?

Türk kahvesi hayranı olanların ilk başlarda pek sıcak bakmayacağı yeşil kahve, türk kahvesi çekirdeğinin ham halidir. Yeşil kahve kavrulmadığı için kanserojen madde içermez. Yeşil kahve çekirdeği zayıflatıcı özelliğinden dolayı son zamanlarda kadınların gözdesi.

 

Yeşil kahve kalorisinin oldukça düşük olması vücuttaki suyun atılmasından dolayı daha kolay kilo vermeye yardımcı olur. Yeşil kahve, kahverengi kahveye göre içeriğindeki antioksidan değerinin fazla olması sebebiyle yeşil çaya eş değer niteliktedir. Yüksek ısıda kavrulmadan satışa sunulan yeşil kahve artık aktarlardan da kolayda bulunabiliyor. Yeşil kahve çekirdeğinin içeriğindeki klorojenik asit vücuttaki yağın yakılmasında etkin rol üstlenmektedir. Metabolizmaya olan olumlu etkisinden dolayı tercih edilir. Kafeinin yoğun olduğu diğer kahve çeşitlerine göre yeşil kahvede kafein yok denilecek kadar azdır. Aynı şekilde tercih edilme sebeplerinden biri de kalorisinin düşük olmasıdır.

Yeşil kahvenin hazırlanışı da bir o kadar kolaydır. Yeşil kahvenin birkaç pişirilme şekli vardır. Öğütülmemiş taze yeşil kahve, türk kahvesi pişirme yöntemiyle pişirilir. Tadı kahveden daha çok bitki çaylarını andırır. Bitki çayı sevenlerin beğenerek içtiği bir kahve olmuştur.

Yeşil Kahvenin Faydaları; 

  • Kan şekerini düzenler. Şeker hastalarının rahatlıkla kullanabileceği bir kahvedir
  • Metabolizmayı hızlandırır, yağ yakımını kolaylaştırır.
  • Enerjik ve dinamik hissettirir.
  • Bağışıklık sistemini korur.
  • Kalp damar rahatsızlıklarına iyi gelir.

Yazımızdan yola çıkarak yeşil kahve zayıflamaya yardımcı oluyor mu diye soracak olursak; vücutta biriken ödemi, biriken duyu kolay bir şekilde dışarı atılmasını kolaylaştıran yeşil çay, aynı zamanda metabolizmayı hızlandırdığı için kolay kilo verilmesine yardımcı olur.  Yeşil kahvenin zayıflatıcı özelliklerinden faydalanmak için, ana öğünlerden 1 saat önce veya 15 dk sonra içmelisiniz. Yeşil kahvenin bu denli popüler olmasındaki başlıca sebeplerden biri sağlıklı olmasından çok zayıflatıcı özelliğidir.