Siyah Çay Maskesi Nedir? Siyah Çayın Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildimiz pek çok kadın için öncelikli ve biricik bakım alanıdır. Hem görünürde olması hemde aşikar bir şekilde güzelliği ön plana çıkarması açısından kadınların hassasiyetle üzerinde durdukları cilt bakımı oldukça önemli bir mesele. Hepimiz cildimizde ufacık bir hasar veya sivilce gördüğümüzde mutsuz oluyoruz ve derhal kurtulmaya çalışıyoruz. Yada göz altı morlukları ve şişlikler nasıl geçer saatlerce araştırıyor ve gerekli bakımları yapmaya çalışıyoruz. Peki doğal ve oldukça basit yöntemleri gerçekten hiç denediniz mi?

siyah-cay-faydalari

Şimdi sizlere her gün tükettiğimiz çayın cilde faydalarını anlatacağız bilmeyenlere göre oldukça şaşırtıcı bilgiler olan çay ve cilt arasında mükemmel bir bağ var. Siyah çay içerisinde flavan-3-ol, flavonol, theaflavin ve gallik asit türevleri vücutta anormal hücreleri yok ediyor.Çay cilde peeling yapıldığında hem ölü derileri yok ediyor hemde cildin canlı ve parlak görünmesine yardımcı oluyor. Cilt uzmanları ve dermatologla haftada 1 kez cilde peeling uygulanması gerektiğini vurguluyor çünkü peeling ölü deriyi kiri ve bakterileri, gözenekleri temizleyerek cilde derin bir nefes aldırıyor. Çay içerisinde B2, C ve E vitaminleri sayesinde ciltte bulunan leke akne ve siyah noktaların giderilmesinde önemli etkileri bulunuyor.

siyah-cay-maskesi

Çay Peelingi Nasıl Yapılır?

1.Çay Maskesi

1 yemek kaşığı siyah çay
1/4 bardak sıcak su
1 yemek kaşığı organik bal
1 çay kaşığı limon suyu

Siyah çayın üzerine sıcak suyu döküyoruz ve yaklaşık 2 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra süzüp çay tanelerini ayrı bir kaba alınarak limon ve bal eklenir.Hazırlanan karışımı cildinize gözünüze çok yakınlaştırmadan hafifce ovalayarak sürün. 5 dakika beklettikten sonra cildinizi temizleyin.

siyah-cay-maskesi-yapilisi

2. Çay Maskesi

Siyah çay
1 tane muz

Siyah çayı demleyerek demlenen çay tanelerini ayrı bir kaba alın. Üzerine muzu ezerek karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra yüzünüze sürerek 10 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın.

Siyah çay maskesi cildinizdeki kararan bölgeleri yok eder ve beyazlık sağlar. İçerisindeki kafein cildinizi canlandırır ve lekeleri yorgunluğu azaltır.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

siyah çayın cilde faydaları, siyah çay nedir, siyah çayın saça faydaları, ibrahim saraçoğlu demleme siyah çayın faydaları, siyah çayın zararları ve faydaları maddeler halinde, siyah çayın cinselliğe etkisi, siyah çay markaları