Sivilcelerden Kurtulmak mı İstiyorsunuz?

Son zamanlarda pürüzsüz cilt arayışında olan herkes, insanlar ile açık ve pratik olarak gözeneksiz bir cilt için sosyal medyada kendi cilt bakım rutinlerini paylaşıyorlar. Bu cilt bakımlarından en önemlisi ise sivilce konusunda yapılan bakım idi. Sivilceleri ile ilgili çok fazla özüm önerisi var. Ben bugün size sivilce için leke kremi gibi krem kullanılabileceğini söyleyeceğim.

 

Sivilce, yağ bezlerinin salgıları cildin içindeki kıl foliküllerini bloke ettiğinde ortaya çıkan bir durumdur. Yağ bezleri her zamankinden daha aktif olabilir, özellikle ergenlik döneminde başlar, yıllarca sürebilir. Bu söylenen, sivilce kişiyi etkileyebilir, ancak bu iltihaplı cilt durumunu iyileştirmek için birçok etkili ve basit çözüm vardır.

 

Enfeksiyonu azaltan kimyasal tuzlar ve kremler için çok reçeteler vardır. Sizin için ideal krem ararken, içerisindeki maddeler alerjiniz olmadığından ve içerisinde aktif bileşenler, bileşikler, uçucu asitler ve antioksidanlar, iltihaplanmayı önleyebilir mi, deriden ve yağ bezlerindeki fazla yağı ortadan kaldırabilir mi, sivilcelere iyi gelebilir iyileştirebilir ve cilt sağlığını iyileştirebilir mi diye sormalısınız.

Sivilce oluşumlarının sebeplerine bakarsak ilk olarak hormon değişikliği birinci sırada olur. Aşırı ve yoğun stres, aşırı kozmetik ürünleri, makyaj malzemeleri, makyajı iyi temizlememek, regl öncesi ve sonrası, hamilelik, var olan sivilceyi sıkmak, mevsim değişikleri de sivilce oluşumunun sebepleri arasında yerini alır.

 

Sivilcenin gitmesi için önemli olan cilt yağını dengede tutabilmektir. Sivilce bir cilt sorunudur ama sorunun sivilce çözümü de vardır. Sağlıklı, canlı, temiz bir cilde kavuşabilmeniz için sabırlı bir şekilde kendi cilt tipinize uygun çözüm yolunu denemelisiniz.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

İdeal Krem bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

 

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: ideal krem fiyatı, ideal krem ve sabun, ideal krem ekşi, ideal krem ne işe yarar, ideal krem neye yarar, ideal krem içeriği, ideal krem faydaları, ideal krem nedir, ideal krem kullananların yorumları, ideal krem nasıl kullanılır, ideal krem, ideal krem sivilce, , ideal krem al, ideal krem aktar, ideal arap kremi

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.