Sıvı Diyeti Nedir? 1 Ayda 20 Kg Verdiren Sıvı Diyeti Nasıl Yapılır?

Bugüne kadar bildiğimiz diyetler genellikle diyetisyenlerin diyet programlarında uyguladıkları, kilo kontrolünü sağlama amaçlı yiyeceklerlerle yapılan diyetlerdi. Fakat hızlı kilo vermek amaçlı yapılan sıvı diyeti son zamanlarda diyet listelerine eklendi. Peki bu sıvı diyeti nedir?

Bilindiği üzere diyet programlarında bol su içmenin faydasını hemen her yazılarda okuyoruz. Diyet söz konusu olduğu zaman ilk olarak bir diyetisyene başvurmak yerine internetten baktığımız çeşitli diyetleri uygulamaya başlıyoruz. Aslında burdan yola çıkarak şunu diyebiliriz. Her insanın bünyesi, yaşı, kilosu gibi belli başlı faktörleri değişiklik göstermektedir. Öncelikle bu konuda bilinçli olmamız gerekir. Unutmamalıyız ki aynı diyet herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Aksine sağlık açısından problemler meydana getirebilir. Şunu da söylemeliyiz ki sadece sıvı tüketerek kilo vermek sağlık açısından pek uygun olmayabilir. Kilo vermenin en önemli yolu sağlıklı beslenmekten, yürüyüş veya spor yapmaktan geçer. Bir insan sağlıklı beslenerek kilo verebilir. Burada önemli olan kilo vermek isteğinde istikrarlı ve azimli olmaktır.

 

1 Ayda 20 Kg Verdiren Sıvı Diyeti Nasıl Yapılır?

Sıvı diyeti bir öneride bulun acak olursak, uygulamaya başlayacağınız düzenli bir diyet programına, ara öğünlerde içilebilecek belli başlı detoks içecekleri eklenebilir. Mesela; salatalık, limon ve nane detoksu, avokado, salatalık, ıspanak ve nane detoksu, ıspanak, nane, limon, salatalık ve maydanoz detoksu, lime(yeşil misket limon), limon, nar, nane detoksu gibi ara öğünlerde içeceğiniz lezzetli karışımlar hazırlayabilirsiniz. Düzenli olarak uygulanan detoksların faydası vücudumuzun ihtiyaç duymadığı, organlara hasar veren toksinlerin ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlamasıdır. Vücut kendi kendine belli miktar atılması gereken toksinleri atıyor. Ama tamamını değil. Metabolik rahatsızlığı olan vücutlar ne yazık ki zararlı toksinleri atmak yerine bünyesinde barındırmaya devam ediyor. O yüzden yapıp içebileceğiniz lezzetli detoks içecekler ödem gidermeye, şişkinliğinizi indirmeye ve metabolizmanızın düzenli çalışmasına yardımcı olacaktır.