Şişkinlik Neden Olur ? Nasıl Giderilir ?

Halk arasında sık yaşanan şişkinlik gaz problemi yaşam kalitenizi düşürür genç yaşlı herkes’de görülür ancak özellikle yaşlılar’da görülse’de herkes’de görülür bu sürekli başınıza geliyor olabilir veya arada sırada tabiri caizse ayda yılda bir başınıza geliyor olabilir.

mide-gazi-hastalikvesaglik

Öncelikle bahsetmek isterim ki şişkinliği geçirmek için bir çok tedavi yöntemi vardır ancak halk arasında bilinenler soda gibi sırtı ovalamak gibi basit yöntemler vardır ancak buda çok etkilidir genç insanlarda şişkinlik fazla yaşanmaz ancak fazla yediğimizde veya asitli içecekler içtiğimizde başımıza gelir.

1456160769887

NOT : Eğer sürekli başınıza geliyorsa gazlı içeceklerden olabilir gazlı içecekleri tüketimini azaltın veya bırakın

Ancak şişkinlik fazla yedikten sonrada olur buda en zorudur ve ağrı bile yapabilir bahsetmek isterim ki şişkinlik genelikle yediklerimizden ve içtiklerimiz’den olur yani tamamen dış bir etkendir ancak vücuttaki enzimlerin fazla veya az salgılanmasından’da olabilir bu her zaman şişkinlik değil reflü başlangıcı’da olabilir sürekli olan kronik şişkinlik için doktora gitmenizi öneririm. Sizler için aşağıda sıraladığımız şişkinlik geçirici yöntemleri’de deneyebilirsiniz bunlar gayet doğal yöntemlerdir

177783057-thinkstock-kabizlik-karin-agrisi

  • Fazla yediniz ve buda şişkinlik yaptı bu durumda yapılabilecek iki durum vardır birinci olarak soda için ve geçmesini bekleyin ikincisi ise yediklerinizi eritmek için biraz yürüyüş veya spor yapın emini bu ikisi çok etkili yöntemlerdir sizde şişkinlik için bu iki yöntemi deneyebilirsiniz bunlar en bilinsdik iki yöntemdi
  • Miğdenizde gaz çıkarma hissi var ancak çıkartamıyorsunuz bu durumda ise sıcak bir ortamda durmaya çalışın ve mümkünse masaj yaparakta gaz çıkarabilirsiniz.
  • Asitli içecekler içtiniz ve gaz çıkartamıyorsunuz miğdeniz çok şişti bu durumda en iyisi beklemek ve günlük yaşantıya dönmek olucaktır.
  • Şişkinlikten dolayı karın ağrınız varsa yatmanızı biraz uzanmanızı önerişrim ağrısı yavaş yavaş yok olucaktır.
  • En başta şişkinlik olmamasını istiyosanız çok çok fazla yemek yemeyin ve özellikle asitli içeceklerle yemek tüketmeyin bu da önlem almak için yapıcaklarınız olabilir.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; göbekteki şişkinlik nasıl giderilir , mide şişkinliği neden olur , mide şişkinliği nasıl giderilir , karın şişliği nedenleri , midede şişkinlik ve gaz , karında şişlik ve sertlik , karın şişkinliğinin nedenleri , karında şişlik ve ağrı , şişkinlik , şişkinlik nedir nasıl olur , şişkinlik neden olur nasıl giderilir