Kokunun İnsanlar Üzerindeki Etkisi

Haberlerdeki ya da bir parfümün sizi karşı konulmaz kılacağını iddia eden bazı reklamlarda feromonlar duymuş olabilirsiniz, ancak birçok insan feromonun ne anlama geldiğini bilmiyor. Feromonun tanımı, böceklerde ilk keşfedildikleri zaman 1930’lara dayanır. Bir birey tarafından salınan bir molekülün veya moleküllerin bir karışımının, aynı türden başka bir bireyin davranışını etkileyebileceği, sıklıkla cinsel bir cevabı tetiklediği bulunmuştur. Bu moleküller normal olarak koku hissi ile çalışır. Böceklerde bir feromonun etkisi çok basit olabilir ve hatta iki cinsiyet için farklı olabilir, yani aynı molekül bir erkek sinekte çiftleşme davranışını engelleyebilir, ancak bir dişi çiftleşmeyi teşvik edebilir.

İnsanlara gelince, feromon ve davranışlarla uğraşmak, sosyal ve cinsel davranışlarımızın karmaşık doğasından dolayı daha da zorlayıcıdır. Ünlü bir çalışmada, araştırmacılar, daha önce birkaç gün boyunca erkekler ve kadınlar tarafından giyilen tişörtlerin kokusunu almayı istemiş ve konuların% 70-80’inin tişörtün kokusuna dayanarak kişinin cinsiyetini belirleyebileceğini bulmuşlardır. Ancak, daha sonra, insanların “kötü kokulu tişört” denemesinde bilinçsiz bir ön yargıyı açığa çıkararak, erkeklerle daha güçlü hoş olmayan kokuları ilişkilendirmeye eğilimli oldukları bulunmuştur. Bu, deneyimlerin seçimlerimizi ya da davranışlarımızı nasıl etkileyebileceğini, bilimsel testler ve veri yorumlamayı son derece karmaşık hale getirdiğini göstermektedir. Bu konuda size önerebileceğimiz şey ise Aşk parfümü kullanarak üzerinizdeki etkiyi değiştirebilir ve gereksiz bir ön yargıyı yıkabilirsiniz.

Karşı cinste güzel bir görünüm elde etmek için kokulardan faydalanın. Cinsel isteği uyarıcı olarak bilinen afrodizyak parfüm kullanırsanız, karşı cinste daha pozitif bir etki oluşturabilirsiniz. Unutmayalım ki konu pskilolojik olarak insanları etkiler ve ilk imajın oluşması için ilk adımları atar.

Parfüm daha etkili hale nasıl getirilir?

Parfüm kokusu daha fazla taşımak için

Alerjiniz yok ise direk teninize uygulayabilirsiniz

Havaya sıkıp arasından geçebilirsiniz

Boyun ve bileklerinize sıkabilirsiniz

Göbek deliğinize ya da dirseklerinizin arkasında sıkabilirsiniz

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Bize bu kelimelerden ulaştınız: aşk parfümü yorumları, aşk parfümü işe yarıyor mu, aşk parfümü oyunu, aşk parfümü nedir, aşk parfümü bigboss, aşk parfümü video, aşk parfümü bayanlar için, aşk parfümü sipariş ver, aşk parfümü ekşi, aşk parfümü, aşk parfümü erkek, ferolle aşk parfümü ankara, love açık parfüm, love actually parfüm, love addict parfüm, love aura parfüm, aşk parfümü afrodizyak etkili antonio parfüm, aleron aşk parfümü, ferolle aşk parfümü nereden alınır, afrodizyak aşk parfümü

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.