Kilo Vermek için Motivasyonunuzu Yükseltmenin 4 Yolu

Sağlıklı olmak, tartınızdaki sayıdan ibaret değildir. Kilonuzun yanı sıra sağlığınızı etkileyen başka faktörler de vardır ve herkes farklıdır. Ancak, aşırı kilolu olmak gününüzün günlük yaşamını etkiliyorsa, bazen kilo vermek gerekir. Ne yazık ki, kilo vermeyi biliyor olsanız bile, bu sağlıklı seçimleri yapmak için motivasyonu yükseltmek başka bir hikaye olabilir!

Birkaç ay veya daha uzun bir süredir modunuz düşük idiyse, sonunda SİZİN için bir değişiklik yapmaya ihtiyacınız olan kilo verme motivasyonunu bulmanıza yardımcı olacağız! Bugün kilo vermek için nasıl motive olacağınızı aşağıda açıklamaya çalıştık.

1. Nedenini Bul

Kilo kaybı motivasyonu, ilk etapta neden gerçekten kilo vermek istediğinizi anlayarak başlar. Belki de daha fazla enerjiye sahip olmak, çocuklarınıza ayak uydurmak, kolesterolünüzü düşürmek, daha uzun yaşamak veya en sevdiğiniz kot pantolonunuza sığmak! Kilo kaybı için “NEDEN” yazın ve kendinizi her gün hatırlatın. Muhakemeniz ne kadar net olursa, o kadar motive olursunuz. Hastalığın önlenmesi gibi uzun vadeli hedefler büyüktür, ancak bazı kişilerin de hemen bir hedef olması gerekir. Zorlu bir antrenmandan ya da sağlıklı beslenmeden sonra vücudunuz hakkında ne kadar iyi hissettiğinizi düşünün. Bu da sizin nedeniniz olabilir!

2. Belirli Hedeflerinizi Yazın

Çalışmalar, hedeflerinizi yazmanın size hedefinize ulaşma olasılığını artırdığını gösteriyor, bu yüzden bir kalem ve kağıt çıkartın ve spesifik olun! Gerçekten ne kadar kilo vermek istiyorsunuz? Ve bunu nasıl başaracaksınız? Belki amacınız haftada üç kez kardiyo yapmak ve haftada iki kez kuvvetli spor yapmaktır. Ya da belki de hedeflerinizden biri diyetinizdeki tüm soda ve şekerli içecekleri yok etmektir. Bunlar kilo vermenize yardımcı olacak somut hedeflerdir.

3. Kendiniz gibi olduğunuzu doğrulayın

Hedeflerinize odaklanmak harika! Fakat kendi onayınızı kilo verene kadar” bırakmak iyi bir plan değildir. Öz-sevgi başlar ve sizinle biter ve tartı üzerinde hiçbir sayı size kendi değerinize inanmak için gereken içsel doğrulama veremez. İdeal kilonuza ulaşıncaya kadar kendinize olan sevginizle, güzelliğiniz yüzünden kendinizi sevmelisiniz. Aslında, egzersiz ve yeme hakkı ile utanç verici ve olumsuz çağrışımlara yol açabilir. “Egzersiz yapıyorum çünkü bedenimi seviyorum, kendimden nefret ettiğimden değil” diyorlar. Tıpkı sizin kadar iyi olduğunuzu bilin ve bir ceza olarak değil de daha iyi bir sağlık için yolculuğunuzu görün, bir ödül olarak.

4. Olumlu Günlük Koşul Oluşturun

Kilo kaybı sadece fiziksel bir meydan okuma değildir, zihinseldir. Kilo kaybı yolculuğunuza başlamadan önce bile, kendinizi motive etmek için kendinize söylediğiniz bir sabah sebebi oluşturun. Belki de “kendi kendime bakım yapmaya değerim, çalışmak ve yemek hakkı bu öz bakımın bir parçası.” Ya da belki de “Bugün sağlıklı seçimler yapacağım” kadar basittir. Kendi kendinize tekrarlayın. Zihinsel tokluğunuzu ve öz güveninizi geliştirir, böylece itme kuvveti gelir, egzersiz yapmaktan hoşlanmadığınızı hissettiğinizde veya kendinizi iyi hissetmediğiniz günlerde size yardımcı olabilir.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: kilo vermek için motivasyon sözleri, kilo vermek için motivasyona ihtiyacım var, kilo vermek isteyenlere motivasyon, kilo vermek istiyorum motivasyon, kilo verme konusunda motivasyon, kilo verme ve motivasyon, kilo vermek istiyorum ama motivasyonum yok, kilo vermek için gerekli motivasyon kaynağı ekşi, kilo vermek motivasyon, kilo vermek için motivasyon ekşi, kilo vermek için gerekli motivasyon kaynağı, kilo vermek için motivasyon