Kahve zayıflatır mı?

Hemen hemen birçok kişi gün içerisinde kahve tüketmekten büyük keyif alır. Özellikle Türk kahvesinin toplumumuz için oldukça önemli bir yeri vardır. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan ve özellikle Osmanlı döneminde tüketmeye başladığımız kahve bu nedenle Türk toplumunun simgelerinden biri olmayı başarmıştır. Sağlık açısından da birçok faydası olduğu söylenen kahve, bu nedenle uzmanlar tarafından sağlıklı bir yaşam için tüketmemiz gereken içeceklerden biri olduğu vurgulanmıştır.

Ana maddesi kahve çekirdeği olan olan Türk kahvesi, kahve çekirdeklerinin kavrularak öğütülmesi ile pişirilerek tükettiğimiz sıcak içeceklerden biridir. Acımsı bir tada sahip olması nedeniyle kimi insanların damak tadına uygun gelmeyen kahve kimi insanlar için oldukça önemli bir tadı ifade etmektedir. Özellikle kendine özgü kokusu nedeniyle sevilen içeceklerden biri olan kahve özellikle koyu sohbetlerin olmazsa olmazları arasında yer almıştır.

Uzun süredir tükettiğimiz sıcak içeceklerden biri olan kahve aynı zamanda kişilerin aklında bazı soruların oluşmasına neden olmuştur. Bu sorulardan biride kahvenin kilo verme üzerinde etkisinin olup olmaması olmuştur. Özellikle diyet yapan kişilerin merak ettiği bu konu kahve ile ilgili bazı araştırmalar yapmalarına neden olmuştur. Bu konuda kısaca bir açıklama yapmak gerekirse kahvenin kısmen kilo verme üzerinde etkilerinin olduğunu söylemek daha doğru olacaktır.

Başta kalp sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan kahve aynı zamanda mide ve bağırsakların yani sindirim sisteminin çalışması konusunda da bizlere yardımı olmuştur. Hem midenin kolay hazmetmesine hem de bağırsakların hızlı çalışmasına neden olan kahve bu nedenle kilo vermenize yardımcı olacak içeceklerden biridir. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli husus kahvenin şekersiz tüketilmesi olmuştur. Şekersiz Türk kahvesi yaklaşık 2 kalori iken en az 1 küp şeker ile yapılmış Türk kahvesi ise yaklaşık 15 kaloridir. Bu nedenle kahvenizi sade içmeye ve günde en fazla 2 fincan içmeye dikkat edin.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

kahve, türk kahvesi, kahve çekirdeği, kahve zayıflatır mı, kahve kilo yaparmı, türk kahvesi zayıflatır mı, türk kahvesi kilo yapar mı, kahvenin geçmişi, türk kahvesinin geçmişi, kilo verme yöntemleri, sağlıklı içecekler, sıcak içecekler, kahve kaç kalori, türk kahvesi kaç kalori