İdeal Kilomu Nasıl Koruyabilirim?

Fazla kilo problemi hem bayanların hemde erkeklerin ortak sorunlarından biridir. Daha çok bayanların şikayetçi olduğu bu durum aslında onlar haklı çıkarmıyor da değil. Özellikle doğum sonrasında alınan kilolar neredeyse bayanların üzerine yapışır ve verilmesi zor bir hal alır. Erkeklerin metabolizmasına nazaran metabolizması daha yavaş çalışan kadınlar bu nedenle erkeklere göre daha çabuk alırlar ve yine erkeklere göre daha zor kilo kaybı yaşarlar.

Bu nedenle bayanların kilo vermesi oldukça eziyetli ve zor bir durumdur. Fakat verilmesi imkansız olmayan bu kilolar sağlıklı bir diyet programı, egzersiz ve biraz sabır sonucunda kolaylıkla verilebilmektedir. Unutmayın ki kilo vererek ideal kilosuna kavuşan binlerce kadın vardır. Kilo vermenin önemli olduğu kadar belkide kilo vermek kadar önemli olan bir konu verilen kiloların tekrar alınmaması ve ideal kilonun korunmasıdır. Neredeyse kilo vermek kadar zor olan ideal kiloyu korumak, tamamen kişinin beslenmesine bağlıdır.

Diyet yaparak, detoks uygulayarak kilo veren kişiler bir süre daha ideal kilosunu korumalıdır. Korunamayan ideal kilo aksi taktirde tekrar kilo almanıza ve hatta eski halinize dönmenize neden olabilir. Bu nedenle diyet sonrasında beslenme kurallarına mutlaka dikkat etmelisiniz. İşte uymanız gereken ve ideal kilonuzu korumaya yardımcı bazı beslenme önerileri.

– Kilo vermiş olsanız dahi eskisi kadar çok fazla yemek yiyebileceğiniz düşüncesini aklınızdan çıkarın.

– Eski kilonuza dönmek istemiyorsanız mutlaka spor yaparak kilonuzu korumalısınız.

– Abur cubur beslenmeyi aynı diyette olduğu gibi hayatınızdan çıkarın.

– Mutlaka her hafta belirli bir gün içerisinde tartılın ve kilonuzu not alın. Kilo almanız durumunda ufak bir diyet programı ile tekrar ideal kilonuza dönemniz gerekebilir.

– Gün içerisinde mutlaka bol su için. Su içmeniz daha kolay sindirmeye yardımcı olacağı için dolayısıyla yediklerinizin yağa dönüşmeden vücuttan atılmasını sağlayacaktır.

– Porsiyonlarınızın boyutunu arttırmayın. Aynı diyette iken yediğiniz porsiyon ölçüsünü kullanın.

– Elbetteki diyette değilsiniz bu nedenle herşeyden ölçülü miktarda yiyin fakat özellikle kalorisi yüksek olan yiyeceklerin sadece tadına bakınmakla yetinin.

– Fast-food gıdalar ile öğün yapmayın ve olabildiği kadar az tüketin.

– Mutlaka güne kahvaltı ile başlayın ve öğün atlamayın.

– Ekmek tüketin fakat ekmeğin miktarına ve çeşidine dikkat edin. Her öğünde 1 en fazla 2 dilim ekmek yiyin ve ekmek çeşidini beyaz ekmeğe nazaran daha az kalorili olan kepekli ve çavdar ekmeğinden yana kullanın.

– Akşam 7’den sonra mutlaka yemek yemeyin ve sadece 1 porsiyon meyve yiyin.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

sağlıklı beslenme, diyet, sağlık, diyet sonrası nasıl beslenmeli, kilo koruma, ideal kilo, ideal kilo nasıl korunur, ideal kilomu nasıl koruyabilirim, diyet sonrası beslenme, diyet sonrasında nasıl beslenmeli, kilomu nasıl koruyabilirim