Hindistan Cevizi Yağı Mucizesi

Hindistan cevizi yağının sindirimden tutun da beyin sağlığına kadar birçok bölgede yararlı olduğu yapılan araştırmalarla gün yüzüne çıktı. Konunun uzmanları özellikle kahveye eklenecek bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağının gün boyu tokluk hissi yarattığı ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden dolayı kanser hücrelerinin üretimini engellediğini öne sürüyor.

Hindistan cevizi yağının mucize etkilerin bununla sınırlı değil elbet. Bunun yanın sıra anne adayları kahvelerinin içerisine bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı koyduklarında süt oranlarında artma meydana gelir. Ayriyeten hücreleri yenileyen Hindistan cevizi yağı, yaşlanmayı geciktirerek cildin daha parlak görünmesine mucizevi bir dokunuş yapar ve genç kalmanızı sağlar. Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını kahvenin telvesine koyup çatlamış kısımlara uyguladığınızda buradaki kusurlu cilt hücrelerini revize ederek çatlaklık problemini gidermiş olur.

DİĞER FAYDALARI İSE ŞUNLARDIR;

 Bağırsaklardaki tahripkâr mikropları dezenfekte ederek kolon kanserini engellemeye katkıda bulunur.

 Metabolizmayı hızlandırdığından dolayı obezite riskini minimize eder.

 Rafine yağlarına bağlı gelişen tiroit bozukluklarını giderir.

 Sinir sistemindeki hücreleri yenileyerek beyin sağlığına katkı sağlar. Kişinin tüm gün zinde kalmasını sağlarken ileri yaşlarda görülebilen unutkanlık hastalıklarının da riskini azaltır.

– Kötü huylu kolesterol seviyesini düşürerek kalp ve damar sağlığına katkı sağlar.

 Vücudun hızlı yağ yakmasını destekler.

NOT: Hindistan cevizi yağının saf hali zehir olduğundan asla tek başına tüketilmemelidir.

Yasemin.com’dan alınmıştır.