Hastane Çantası Nasıl Hazırlanır ?

İnternette, kitaplarda hastane çantası için çok farklı ve çeşitli listeler bulunuyor. Dilerseniz onlara da bir göz atın ama ben ihtiyacımdan fazla ve gereksiz şeyleri taşımanızı istemediğim için mümkün olduğunca bu listeyi basit tutmak istedim. Bu arada malum ilk kez anne oluyorsunuz, belki aklınıuza hiç gelmeyen ihtiyaçlarınız da ortaya çıkacak. Ama ne diyeyim; yaşayıp göreceksiniz . Tabii bu yazıyı okuyan anneler varsa onların önerilerini bekliyorum.
Gelelim benim listeme:
yeni-dogan-bebek_1463735551-b

1. Önden düğmeli gecelik. Bebeğinizi rahatça emzirebilmeniz için önden düğmeli gecelikleri tercih edin. Burada hava halen yaz sıcağı olduğundan pamuklu ve ince 3-4 adet gecelik koyun çantanıza.
2. Çorap & Sabahlık & Terlik. Yine doğum sonrası bedeninizin ya da havanın soğuma ihtimaline karşı çorap, yürüyüş yaparken rahat etmek adına sabahlık ve terlik koyun. Bunlar zaten sizlerin de bildiği çantaya konulacak en temel parçalar.

yeni-dogan-bebeklerde-kabizlik

3. Göğüs pedleri ve göğüs kremi. Yine doğum yaptıktan sonra emzireceğiniz için kullanıp atılabilen göğüs pedleri ve ayrıca göğsünüzün yara olma ihtimaline karşı göğüs kremi koyun.
4. Bebeğiniz ve siz emzirme konusunda acemi olacağımız için göğüs ucunun yara olma ihtimali yüksek oluyormuş. O yüzden hem soğuk, hem de sıcak olarak kullanabilecek kompresler işe yarıyormuş. Onlardan da ekledim çantaya.
5. Bebek için kıyafet

Couple in living room with baby smiling
6. Bol iç çamaşırı, kişisel temizlik ürünleri (diş fırçası, diş macunu, tarak vb.).
7.Hastane çıkışı giyeceğiniz kıyafet (hamilelikten kalma en rahat ettiğim kıyafet olacak bu tabii 🙂
Arkadaşlar liste bu kadar ama yazımda bahsettiğm gibi hiç aklınıza gelmeyecek veye aklınıza gelebilecek ihtiyaçlarınız olabilir çünkü hayatta neyin ne olduğu pek belli olmuyor sizde kendinizi şartları ve bazı durumları hesap ederek hareket edin çünkü en mutlu gününüzde yani çocuğunuzu kucağınıza aldığınız günde mutluluğunuza gölge düşmesin yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim sağlıcakla kalın