Gözler ve Cilt İçin Yeşil Çay

Yeşil Çay sağlıklı yaşam ile ilgilenen ya da kilo vermek için çalışanların vazgeçilmezidir.

Yeşil çay bundan 5000 sene önce kullanılmaya başlanmış. Bugün bizim tükettiğimiz çay ile aynı bitkini yaprakları olsa da işlenme süreçleri farklıdır ve yeşil çay işlenme sürecinde içinde barındırdığı antioksidandır korumayı başarmıştır.

Kısaca yeşil çayın faydaları hakkına konuşacak olursak güçlü bir antioksidandır. Bağışıklığı güçlendirir. Kansere karşı vücudu savunur. Kan basıncını düşürür, kalp sağlığı için önemlidir.  Metabolizmayı hızlandırır, kilo vermeye yardımcıdır.

 

Yeşil çayın faydaları saymakla bitmez ancak bugün biz yeşil çayın cilt ve göz için faydasını konuşuyor olacağız.

 

Yeşil çay tam bir E vitamini deposudur. Bol miktarda E vitamini olduğundan dolayı cilt bakımı için oldukça idealdir. E vitamini, hücrelerin yapısını bozan serbest radikalleri engeller. Bu engelleme cildin yaşlanmasını yavaşlatır.

Gözlerinize bakım yapmak için yeşil çay kullanabilirsiniz. Yeşil çayın içerisinde bulundurduğu doğal maddeler göz kapaklarındaki şişlikleri ve gözaltı torbalarının inmesini sağlar.

Gözlerinize bakım yapmak için 2 fincan yeşil çay poşetini, küçük bir tasa koyun, üzerine sıcak su dökün, 5 dakika demledikten sonra poşet çayları sıkın. Bu poşet çayları 10 dakika boyunca gözlerinizde bekletin. Etkisini görmek için düzenli kullanmaya dikkat edin.

 

Doğanın bize verdiği hediyelerden olan yeşil çay hem sağlımız için hem de cildimiz için harika çözümler üretiyor.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere