Göbek Yağlarını Eritmeye Yardımcı Egzersizler

Vücutta forma girmesi en zor olan bölgesel yağlanmanın olduğu yer karın bölgesidir. Bu nedenle karın bölgesindeki yağlanma kadınların en büyük problemlerinden biridir. Daha çok erkeklerde görüldüğü düşünülse de bayanlarda da göbek çoklukla görülmektedir bu nedenle göbek sorunu çok yaygın bir sorun olmaya başlamıştır. Genellikle fazla hamur işi ve ekmek tüketimi sonucunda oluşan göbekteki yağlanma fazla hareketsiz kalma ve uzun süre oturmak sebebiyle oluşmaktadır.

Bay bayan herkesin ortak problemi olan karın yağlanması uygun bir diyet programı ve bazı egzersizlerin yapılması ile birlikte kısa bir süre içerisinde tamamen yok olabilir. Daha çok karın bölgesindeki yağlanmaları yok edecek bitki çaylarını, besinleri, sebzeleri diyet programınızda tüketerek göbek probleminizi halledebilirsiniz.

Egzersize başlamadan önce ısınma hareketleri yaparak vücutta tutulmanın, kasılmanın, krampların önüne geçebilirsiniz. Verilen egzersizleri ilk başta sabahları uygulayarak birkaç hafta sonra ise sabah akşam uygulayarak göbek yağlanmasından kurtulabilirsiniz.

Şınav Hareketi

Şınav pozisyonuna gelin ve karın kaslarınızı sıkın. Sol bacağınızı bükün ve sol dizinizi karnınızın altından sağ omzunuza doğru çekin. Başlangıç pozisyonuna dönün ve aynı hareketi diğer bacağınızla da yapın. 20 defa tekrarlayın.

Dönerek Mekik Hareketi

Dizleriniz büküp, ellerinizi birbirine kenetlemiş durumda ileriye doğru uzatarak yere oturun. Sırtınız yerle 45 derece Açı yapacak şekilde geriye doğru eğilin ve karın kaslarınızı sıkın. Karın kaslarınızı sıktığınızdan emin olun ve iki yana doğru dönün. 20 defa tekrarlayın.

Dumbell Hareketi

Dört kiloluk bir ağırlığı iki elinizle tutarak, dizden büktüğünüz sağ Ayak bileğinizin önüne kadar getirin. Karın kaslarınız sıkı ve kollarınız gergin bir şekilde, vücudunuzu sola doğru döndürerek, ağırlığı kaldırın. Başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi aynı tarafta 10 kere tekrar edin. Bu, hem kol hem de karın kaslarınızı çalıştıracak.

Top ile Çalışma Hareketi

Bir minderin üzerinde, ellerinizi egzersiz topunun üzerine koyarak, kollarınızı gergin tutun. Avuç içlerinizin birbirinden en fazla 10 santimetre uzak olmasına dikkat edin. Poponuz hafif çıkık, sırtınız ise mümkün olduğunca dik olmalı. Gücünüzü topun üzerinde yoğunlaştırarak dengenizi egzersiz boyunca kaybetmemeye çalışın.

Karın kaslarınızı sıkın ve vücudunuzun yere paralel olacak şekilde kollarınızın ön kısmıyla topa baskı uygulayın ardından topu ileri doğru itin. Başlangıçta zorlanabilirsiniz ama dengenizi sağladıktan sonra bu hareketi yapmanız özellikle karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacak. Bu hareketi sadece 10 kere tekrarlayın.

 

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

göbek, göbekte yağlanma, yağlanma problemi, bölgesel yağlanma, diyet, sağlıklı diyet, egzersiz, göbek eriten egzersizler, kilo verdiren egzersizler, karın kasları için hareket, göbek eritmeye yardımcı egzersizler, sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme