Göbek Yağlarından Hızlı Kurtulmanın Yolları

Karın bölgesi neden yağlanır? Bunun nedenleri; genetik faktörler, insülin direnci, triod, polikistik over gibi rahatsızlıklardan kaynaklı nedenlerin yanında menopoz ve andropozdur. Kişiler yaş aldıkça belli bölgelerinde yağlanmalar meydana gelir .Yanlış beslenmek karın bölgesi yağlanmalarının temel sebebidir. Bol su içmemek vücudumuz için faydalı ve gereklidir. Bol su içilmemesi vüduttaki yağ oluşumuna zemin hazırlar.

Sağlık ve doğru beslenme düzeni olmazsa bölgesel yağlanma kaçınılmazdır. Ve dikkat edilmezse ileri ki zamanlarda geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Kalp hastalıkları, diyabet gibi ciddi rahatsızlıklara davetiye çıkartır. Göbek yağlarından hızlı kurtulmanın yolları var mıdır? Aslında genel olarak vücudumuzun sağlık açısından harekete ihtiyacı vardır. Yediklerimizin hazmedilmesi açısından hareket çok faydalıdır. Hareket olmayan vücut hamlaşır ve kilo almaya meyilli hale gelir.

Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için basit ama etkili 9 madde;

  • Hormonlarımız yağlanmadan kurtulmamızı zorlaştırabilir. Bu hormonlardan biri kortizol hormonudur. Çok fazla stres altında kalmak, kortizol hormonunun vücutta yağ yapımına katkı sağlar. Kendinizi stresten uzak tutarak bel bölgesindeki yağlanmaları azaltabilirsiniz.
  • Uykusuzluk ve halsizlik aşırı yemeye yol açar.
  • Her öğünden önce su için. Öğünlerden önce su içmek mideye tokluk hissi verir.
  • Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için fazla kalori harcamanız gereklidir. Abur cuburdan ve yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Lifli yiyeceklerin sindirilmesi daha uzun sürer, böylece sizi daha fazla tok tutarlar ve metabolizmanızı düzenlemekte yarar sağlarlar.
  • Yemek yerken büyük lokmalar almaktan kaçının ve öğünlerinizi daha küçük parçalara bölün. Aynısını ekmek içinde yapın. Aynı zamanda 3 ağır öğün yemek yerine 3-5 hafif öğün yemeyi tercih edin. Bu sayede metabolizmanızı hızlı ve kan şekerinizi optimum seviyede tutabilirsiniz.
  • Kahvaltısız güne başlamayın. Öğünlerin en önemlisi kahvaltı diyebiliriz.
  • Yürümek yağlanmayı azaltmak için en iyi geçici çözümdür. Kilo kontrolündeki yararının yanında aynı zamanda beden sağlığına da pozitif etki eder.