Evde Yapabileceğiniz Basit Egzersizler

Özellikle ev hanımlarının kiloları ile başı derttedir. Çalışan bayanlara nazaran ev hanımlarının daha kilolu olduğu ise bir nevi gerçektir. Çünkü çalışan bayanlar belirli saatlerde kalkar, daha düzenli beslenir, evden işe işden eve gelirken sürekli bir tempo halinde olurlar. Her ne kadar ev hanımlarıda gün içerisinde evde iş yapsalar dahi dışarıda yapılan yürüyüşlerin yerini tutmayacaktır. Bu sebeple ev hanımlarının biraz daha kilolu olmaları normaldir.

Fazla kiloya sahip ev hanımları genellikle zaman bulamadıkları için yürüyüş yapamadıklarından, egzersiz yapamadıklarından ve spor yapamamaktan yakınırlar. Fakat önemli olan sporun illaki dışarıda yapılması değildir. Düzenli ve doğru yapılan spor ya da egzersiz evde yapılsa dahi size olumlu sonuçlar verecektir. Özellikle ev hanımlarının evde kolaylıkla yapabilecekleri bazı egzersizler aynı zamanda diyet ile desteklendiğinde en iyi sonuçların alınmasına yardımcı olacaktır.

Evde Uygulanabilecek Basit Egzersizler

Köprü:

Özellikle basen bölgesinden şikayetçi olanlar için uygulaması basit olan köprü hareketi aynı zamanda karın kaslarının gerilerek sıkılaşmasına yardımcı olur. Basen bölgesindeki yağlanmalar için ideal bir hareket olan köprü hareketi aynı zamanda sırt ağrılarından şikayetçi olanlarında yapması gereken hareketlerden biridir.

Eller Dizlerde:

Karın ve göbek bölgesinden şikayetçi olan bayanların özellikle uyguklaması gereken hareketlerden biridir. Fotoğraftaki gibi elleriniz dizlerinizde olacak şekilde ve sırtınız yere gelir vaziyette sırtınızı bir yerden kaldırıp indirerek bu hareketi arka arkaya tekrar edin.

Dizler Göğüste:

Ayaklarınız tamamen yerde olmayacak şekilde durmalı. Karın yağları için birebir olan bu hareket aynı zamanda üst bacak problemi olanlar içinde uygulanabilecek hareketlerdendir. Fotoğrafta uygulaması göründüğü şekilde aynı hareketi arka arkaya tekrar edebilirsiniz.

Bacak Hareketi:

Baldır ve alt bacaklarınızda yağ veya selülit varsa, küçük bir top alarak, resimde olduğu gibi, önce bacaklarınızın arasına koyup sıkarak, sağa ve sola doğru hareketi tekrarlayın. Ardından bileklerinizin arasına alarak aynı hareketi uygulayın. Etkisi yokmuş gibi görünen bir hareket olsa dahi etkili sonuçlar almanızı sağlayacak hareketlerdendir.

Sadece bu basit 4 hareketle bile başlatarak kısa zamanda etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bu egzersizleri bir diyet programı ile uygulamanız en etkili sonucu alabileceğiniz gibi diyet sonucunda oluşabilecek sarkmalarında önüne geçecektir. Ev hanımlarının kolay uygulayabilmesi ve zaman ayırabilmesi için önerilen bu egzersizleri bir süre sonra daha da ağırlaştırarak ve farklı hareketler ekleyerek daha da etkili hale getirebilirsiniz.

 

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

egzersiz, basit egzersiz programı, ev hanımları için egzersiz, bölgesel yağlanma, spor, hareket, kilo verme, fazla kilolar, ideal kilo, bölgesel kilolar için egzersiz, göbek bölgesi nasıl erir, kalça nasıl erir, bacak inceltici hareketler, evde yapılan egzersizler