Elma Diyeti Nedir? Kaç Kilo Verdirir?

Elma Diyeti

Elmanın besin değeri; 1 orta boy elma (kabuğu ile birlikte) 95 kaloridir. Elma diyeti uygulanması açısından kolay bir diyet olduğu için herkes tarafından uygulanabilir. Son zamanlarda elma diyeti ile zayıflayanlar  oldukça fazladır. Elma diyeti kaç kilo verdirir diye soracak olursanız 1 haftada yaklaşık 5-6 kiloya kadar zayıflatmayı vaat eden bir diyettir.

Elmanın sağlıklı beslenmeye etkisi çok büyüktür. Beslenme ve diyet uzmanları, kilo vermek ve zayıflamak amacıyla elmayı listelerine eklemişlerdir. Elma ile kilo vermek kolay bir yöntem olduğu kadar etkili de bir diyettir. Elma diyetini uygularken gün içinde yeşil çay ile desteklemeniz gerekiyor.

Elma Diyetini yapmaya karar veren insan elmanın yanında destekleyici ürün olarak bol bol yeşil çay tüketebilmektedir. Diyet içerisinde istediğiniz zaman kullanabileceğiniz tek ürün yeşil çaydır. Yeşil çayın kullanımında herhangi bir sınırlama yoktur. Gün içerisinde istediğiniz vakitte kullanabilirsiniz. Elma Diyetinin bir haftalık etabında harici kullanabileceğiniz gıda sadece iki dilim kızarmış kepekli ekmek, domates, yağsız peynir, salatalık, zeytin ve bir adet haşlanmış yumurtadır.

İçerdiği vitaminler, mineraller ve antioksidanlar açısından faydalı ve aynı zamanda lezzetli meyveler arasında ye alan elma mucizevi besinler arasında gösteriliyor. Elma lezzetli olduğu gibi bir o kadar da faydalıdır.

  • Beyin ve sinir sistemine faydalıdır. Araştırmalara göre elma ve diğer meyvelerin düzenli tüketimini sinir dokusunun bozulması ile ilgili Alzheimer, Parkinson gibi hastalıkların görülme riskini düşürmektedir.
  • Elmanın kan şekeri düzenleyen etkisinin temel nedeni bir antioksidan olan “polifenol” bakımından zengin olmasıdır.
  • Kalp sağlığına faydaları arasında damar tıkanıklığını, damar sertleşmesini, hipertansiyonu riskini azalttığı da bilinmektedir.
  • Elma, yüksek besin lifi içeriğiyle kolon kanserine, yüksek C vitamini içeriğiyle gırtlak kanserine ve antioksidan içeriğiyle mide ve akciğer kanserine karşı koruma sağlıyor.
  • Araştırmalar sonucu elmanın felç riskini azalttığı sonucu ortaya çıkmıştır.
  • Elmada bol miktarda bulunan besin lifi bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Besin lifi aynı zamanda kabızlığa karşı ve kabızlığın giderilmesi için de önerilmektedir.