Doğal Yollarla Saç Nasıl Uzatılır ?

Herkes giden saçların veya daha hızlı nasıl saç çıkaracağını merak ediyor saç çıkarmak kesinlikle duruma bağlı bir durumdur ve kişiye göre değişebilir mesela saçları yanlışlıkla yanmış veya kesilmiş bir kazaya kurban gitmiş saçlar sık sık yıkanarak geri gelebilir.

zigavus mavi serum

aaaasdfghjklcslkjhgfd

Ancak kelleşmiş ve uzun yılların sonunda giden saçların nasıl geri geleceği merak konusudur kelleşmiş seyrekleşmiş saçlar geri gelebilir ancak erken davranmak gerek bu yüzden saçlarınız gelmemekle beraber sonsuza kadar gidebilir bu durum şöyle açıklanır saç derisinin altındaki hücreler kelleştiğiniz an ölmez bir süre daha yaşamaya devam eder eğer elinizi çabuk tutarsanız saçlarınız geri gelebilir. Öncelikle saçların hızlı uzamasını isteyen kişiler saçlarını sık yıkasın ve saç çıkmasını hızlandıran yiyecekler var bunu yiyebilir. Tabi bu en doğal çözümdür. saç çıkarmak ve saç çıkarmak için birkaç yöntem yazdık sizde deneyebilirsiniz.

minoxidil-kullannlar1

  1. Hindistan cevizi sütü ve yağı

Saç dökülmesi ve kellik için doğal çözümlerden ilki hindistan cevizi sütüdür. Saç derisine düzenli olarak uygulanabilir.
• 20 ml Hindistan cevizi yağı, 10 ml amla yağı karıştırılır. İçerisine iki çay kaşığı da limon suyu eklenir. Ardından saç derisine uygulanır.
• Saç derisinde 20 dakika bekletildikten sonra saçlar yıkanabilir. Bu çözüm kepek tedavisinde de kullanılmaktadır.
• Hindistan cevizi sütü kafa derisi üzerinde düzenli olarak kullanıldığında saçlara gerekli olan besinleri sağlayacak ve doğal saç çıkartıcı etki oluşturacaktır. Ayrıca saçların beslenmesini sağlar.

mucize_krem_kelopesia_kellige_care_olacak_mi_h53216_749de

  1. Saç çıkaran yağlar ile düzenli olarak masaj yapmak

Saç ve kafa derisine ılık saç çıkaran yağlar ile yapılan masaj saç derisinin canlanmasına yardımcı olur. Masaj için özellikle amla yağı, hindistan cevizi yağı, badem yağı veya hatta zeytinyağı kullanılabilir.
• Saçlara bol miktarda yağ sürülerek kafa derisine masaj yapılır.
• Saç diplerine yaklaşık 10 dakika kadar masaj yapılması tavsiye edilir. 15 dakika daha bekletildikten sonra saçlar hafif bir şampuan ile yıkanabilir.
• Saç dökülmesi ve kelliği önlemek için bu işlem günde 2 kez uygulanabilir.
• Yağlar ile yapılan masaj kellik sorununu önlerken aynı zamanda saç derisi üzerinde kan dolaşımını artırır. Kan dolaşımı artan saç derisi ise saç çıkartma işlevini daha düzgün bir biçimde yapabilir.

  1. Çemen tohumu ve yağı
  • Birkaç çemen tohumu biraz hindistan cevizi yağı ile karıştırılır.
    • Bu karışım süzüldükten sonra saç diplerine çok az miktarda uygulanır. Biraz bekletildikten sonra saçlar durulanabilir.
    • Bu işlem haftada 3 ya da 4 kez yapılabilir.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; saç çıkarma sarımsak , saç çıkarma , saç çıkarma ilacı , saç çıkarma için gerekenler , 2 ayda saç çıkarma ipuçları , saç çıkarma yöntemleri  , saç çıkarma losyonu , saç çıkaran formül  , saç çıkarmak için ne yapabiliriz , doğal yollarla saç çıkarma