Doğal Yollarla Kirpik Nasıl Uzatılır Püf Noktaları Nelerdir ?

Kirpikler bir kadının çok dikkat ettiği bir noktadır kadınlar bilir ki yüzlerindeki her detay çok önemlidir ve kirpikler gözlerin keskin bakışını göz çevresini belirleyen bir noktadır ne yazikki bazı insanların kirpikleri çok az çıkar buda canımızı sıkan bir durumdur sizde kirpik uzatmak için tıklayın.

argan-yagi-kirpik

Hepimizin bildiği üzere saçlarınızın kirpikleriniz yediğiniz ve içtiğiniz şeylere bağlı olarak uzar bunların yanı sıra masaj ve bir çok yöntem vardır kirpik uzatmak için sizde kirpiklerinizi uzatmak dolgun ve uzun durmasını istiyorsanız aşağıda sıraladığımız yöntemleri deneyebilirsiniz. Sizde doğal yollarla kirpik uzatmak için tıklayın unutmayın yediğiniz içtiğiniz ve yaptığınız şeyler kirpiklerinize şekil verir bizde bugün bunları ele aldık

kirpik_uzatan_formul

Düzenli ve Dengeli Beslenin

Vücuttaki saç ve tırnakların uzayabilmesi nasıl sağlıklı ve dengeli beslenmeye bağlıysa kirpiklerin uzaması da beslenmeyle yakından ilişkilidir. Kirpiklerimizin uzamasını ve güçlenmesini istiyorsak aynı saçlarımızdaki gibi beslenmemize dikkat etmeliyiz.

Göz Makyajınızla Uyumayın

Göz makyajının vazgeçilmezlerinden başta rimel ve eyeliner, gözlerimizde şahane sonuçlar verirken bir yandan da kirpiklerimize zarar veriyor. Diplerden hava almasını engelliyor, birbirine yapışmasını sağlıyor ve güçsüzleştirerek zamanla dökülmesine neden oluyor. Bu nedenle gece masum gibi görünen rimelle bile uyunmaması ve kirpik diplerinin temizlenip hava almasının sağlanması kirpiklerin uzaması ve güçlenmesi için çok önemli.

Besleyici Yağlar Kullanın

Kirpikleri besleyen ve güçlendiren yağların başında hint yağı ve zeytin yağı geliyor. Bu yağlarla hergün gece yatmadan önce kirpiklerinize bir pamuklu çubuk yardımıyla bakım yapabilir ve daha kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz.

E Vitamini

E vitamini kullanımı, belki de en etkili kirpik uzatma yöntemlerinden bir tanesi. Kirpikleri besliyor, onarıyor ve güçlendiriyor. Yeni kirpik oluşumunu sağlıyor. Güzellik uzmanlarınca tavsiye edilen E vitamini yağını eczanelerden alıp günde bir defa tercihen gece yatmadan önce bir pamuklu çubuk ile kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

yuz-bakimi-2

Kirpik Uzatıcı Ürünler

Piyasada kirpiklerin hızla uzamasını sağlayan bakım ürünleri mevcut. Bu ürünleri araştırıp kullanmak da sizin tercihiniz.

Mascara ve Kirpik Kıvırıcı

Devamlı mascara kullanımı kirpiklere zarar verir, kurutur, güçsüzleştirir ve döker. Bu yüzden haftada birkaç gün kirpiklerinizi dinlendirebilir, kirpik kıvırıcı gibi kirpiklere zarar veren makyaj aksesuarlarının kullanımını en aza indirebilirsiniz. Diğer yandan kirpik perması ve ipek kirpik gibi uygulamalarda kısa vadede güzel görünüm sağlarlar fakat kirpiklere en çok bu uygulamalar zarar verir. Kirpik perması, ipek kirpik gibi uygulamaları yaptırmadan önce bir kere daha düşünmenizde fayda var.

Kirpik Diplerine Masaj

Saç diplerine yapılan masaj nasıl kan akışını hızlandırıp kan dolaşımını düzenliyorsa kirpik diplerine yapılan masajda aynı etkiyi yaratır. Günde birkaç dakika kirpik diplerinize masaj yaparak uyarabilirsiniz.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; kirpik uzatmak için vazelin , kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri evde , zeytinyağı kirpik uzatırmı , kirpikler nasıl uzar ve gürleşir , kirpik uzatma badem yağı , kirpik uzatma yolları bitkisel , kirpik uzatma serumu , kirpik uzatma suna  , kirpik uzatma yöntemleri ve püf noktaları , kirpik uzatma püf noktaları , kirpik uzatma takktikleri , kirpik uzatmak için gerekenler