Doğal Yollarla Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir ?

Göz altı morlukları hem dış görünüşünüzü hemde kendinize olan özgüveninizi kırar bu ikisi çok önemlidir. sizde eminim dış görünüşünüze önem veriyorsunuzdur. Göz altı morlukları sizi yaşlı ve bitkin gösterebilir. Göz altı morlukları nın bir çok sebebi vardır.  bunların başında  uyku düzeni beslenme ve sayısız bir çok neden olabilir.

gozalti-morluklari-e1432558257223

Gözaltı morluklarından kurtulmak istiyorsanız ilk önce beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Çünkü gözaltı morlukları vücutta birikmiş toksinlerden oluşur. Bu yüzden kahve, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklarınızı azaltmalısınız. Sabah kahvaltılarını düzenli yapmalı ve sağlıklı yiyeceklerden yemelisiniz. Sizde göz altı morluklarının geçmesi için aşağıdaki etkili adımları izleyebilirsiniz.

goz-alti-morluklari

Her gün, düzenli olarak su içmelisiniz. Su, vücuttaki toksinlerin kolayca dışarı atılmasına yardımcı olur. Cildi gençleştirir ve cilt lekelerinin kaybolmasını sağlar.

Sallama poşet çaylarını ya da demlediğiniz çayların çöplerini sakın atmayın. Çünkü çay, gözaltı morlukları‘nın en önemli bitkisel çözümlerinden biridir. Çay çöplerini ya da sallama poşet çayları soğuduktan sonra, 10-15 dakika gözlerinizde bekletin.

Göz bölgenize aşırı makyaj yapmaktan kaçının. Böylece cildinizin hava almasını sağlamış olursunuz. Ayrıca sürdüğünüz nemlendirici kremleri, pamuk yardımı ile gözaltlarınızda iyice dağılmış olmasına dikkat edin.

Sıcak suyu bir kovaya koyun ve yüzünüze buhar banyosu yapın. Hem gözaltı morlukları’nızın azaldığını hem de yüzünüzdeki gözeneklerin açıldığını göreceksiniz. Bu sayede kolaylıkla yüz temizliğinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

cilt-bakimi

Gözaltı morlukları olan kişiler, bol meyve ve sebze tüketmelidir. Özellikle C ve E vitamini bakımından zengin yiyecekler gözaltı morluklarını geçirmek için önemlidir.

Gözaltı morluğu‘na iyi gelen önemli besin patates ve salatalıktır. Çiğ patates ve salatalığı göz kapaklarınıza koyarak, 15 dakika uygulayacağınız doğal maske ile gözaltı morluklarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Gözlerinize soğuk su ya da buz ile kompres uygulayın. Böylece hem gözlerinizi rahatlatmış hem de gözaltı morluklarından kurtulmuş olursunuz.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; göz altı morlukları nasıl geçer , göz altı morlukları nasıl olur , göz altı morlukları nasıl olur evde , göz altı morlukları için maske , göz altı morluklarına bitkisel çözüm , göz altı morlukları tedavisi , göz altı , göz ,  doğal yollarla  göz altı morlukları nasıl geçer