Çorba Diyeti ile 21 Günde 6 Kilo Nasıl Verilir?

21 Günde 6 Kilo Nasıl Verilir?

kilo verme
Fazla kilo problemi yaz ayları yaklaştıkça daha büyük sıkıntı haline gelen bir sorundur. Kış aylarında  montlarımıza biri şişman gösterdiğine dair bulduğumuz bahaneler yaz aylarında rafa kalacak ve o vahim durumla yüzleşmek zorunda kalacaksınız.

Psikolojik Hazırlık…

Kilo problemleri kabullenildikten sonra çözüme ulaştırılabilir. İlk aşama kilolu olduğunuzu kabullenmekten geçer. Psikolojik olarak bastırdığınız kilo sorunu konusunu artık gündeme taşımalısınız.

diyet psikolojisi

Kilo verme serüveninin ilk adımı olan psikolojik zemin hazırlandıktan sonra sıra uygun bir diyet bulmaya gelir. Popüler diyetleri araştırırsınız , kısa sürelerde yok olmak denilecek kadar çok kilo verdiren diyetlere gözleriniz daha fazla gidecektir. Fakat unutmamalısınız ki kilo verirken tek odağınız kilo vermek değil sağlıklı kilo vermek olmalıdır. Şimdi sizlere bizzat uyguladığım bir diyeti tanıtmak istiyorum. 21 günde çorba diyeti yaparak 6 kilo verilebilir mi ? Sorunuzun cevabı : “evet”.

Uygulaması sizi zorlamayacak olan basit bir diyettir. Püf noktalarını bilip uygulayarak 21 günde metabolizma hızınıza göre 6-8 kilo arası kilo kaybı yaşamanız mümkündür .

21 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi

yoğurt çorbası

Kahvaltı (08:00-10:00)

  • 2 kepçe ( bir kase) çorba

Öğle (12:00- 14:00)

  • 2 kepçe ( bir kase ) çorba
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 kase mevsim yeşillikleriyle dolu yağsız salata

Akşam (17:00-19:00)

  • 2 kepçe ( bir kase ) çorba
  • 2 yemek kaşığı yoğurt

mercimek çorbası
Diyetimizin Püf Noktaları

 

Diyetimiz süresince tercih edeceğiniz çorbalar unlu, makarnalı, aşırı yağlı olmayacak. Örneğin; kırmızı mercimek , sebze çorbası , tarhana çorbası, yoğurt çorbası, ezogelin çorba gibi besleyici özelliği yüksek ve gıda çeşitliliği olan çorbalar seçebilirsiniz. Protein ağırlıklı olması açısından mercimek, yoğurt çorbalarını özellikle öneriyorum.

bol su içme

21 gün boyunca her gün 2.5 litre suyunuzu içmelisiniz. Altına düşmeniz demek metabolizma hızınızın düşmesi demektir. Metabolizma hızınız düşerse kilo verme kısmında düşüş yaşarsınız.

Spor…

yürüyüş yapmak
Elbetteki hareket etmek her konuda faydalı olduğu gibi kilo vermekte en gerekli yöntemdir. Şu kadar saat şu kadar ağır şu spor diye kısıtlamayı doğru bulmuyorum. Çalışıyorsanız sabahları iki durak arası yürüyün. İş çıkışı bir durak daha fazla yürüyüp binin ya da erken inip eve biraz daha fazla adımla ulaşın. Ne olacak demeyin 1 adım atmaya güçlük çeken obezite hastaları uzun süren serüvenlerin ardından adım atmayı severek yapıyorlar. Çünkü 1 adım atamamaktan çok adım atmaya ulaşmak başarının göstergesidir. Lütfen üşenmeyin.

Bonus!

Kahvaltılarda çorba içmeyi sevmiyorum diyorsanız 1 dilim beyaz peynir ya da 1 adet yumurta şeklinde olan yeşillik eklenmiş kahvaltılar da tercih edebilirsiniz.