Bikini Diyeti Nedir?

Yaz ayları yaklaşırken hepimizi fazla kilolardan kurtulma telaşı sarar. Bunun yüzden bölgesel yağlardan ve selülitlerden kurtulmak için bize en uygun diyet programını seçmemiz gerekiyor.

Kısa sürede istediğimiz vücuda ulaşabilmemiz için bu sıralar bikini diyeti karşımıza çıkıyor. Bu zamana kadar uygulanan diyetlerde kilolarınızdan kurtulmuş olabilirsiniz ama yapılan diyetlerden sonra vücutta bazı bölgesel kilolar ve bacaklardaki selülitler gitmeyebiliyor. Bölgesel kilolardan ve selülitlerinizden kurtulabilmeniz için bikini diyeti öneriliyor. Peki bikini diyeti nedir

Dr. Charles Clark bikini diyeti kitabını yazarak diyet ile alakalı bütün bilgilerden orada bahsetmiştir. Bikini diyetinde size lezzetli gelen besinlerden az olmak şartıyla tüketebilirsiniz. İlk haftalarda hızlı kilo vermeyi amaçlarsınız ama öyle olmayabilir. Doğru tavsiyelerle, sağlıklı beslenme şekliyle herkes bu diyetle kilo kontrolünü sağlayabilir. Bikini diyeti, bayanların selülitli bölgelerindeki fazla kilolardan kurtulması için uygulanan bir diyettir. Bu diyetin güzel yanlarından bir tanesi uyulması gereken kurallarının az olmasıdır. Glisemik indeksi düşük gıdalar tüketerek fazla kilolarınızdan kurtulabilmenizi amaçlayan bir diyettir.

Bir diyeti başarılı bir şekilde  sonuçlandırabilmek için glisemik indeksi düşük gıdalar tüketmektir. Çünkü glisemik indeksi,  herhangi bir gıdanın kan şekeri seviyesine göstermiş olduğu etkidir. Kilo kontrolü sağlayabilmeniz için karbonhidratlardan uzak durmalısınız. Patates ve havuç dışındaki çoğu karbonhidrat yüklü sebzeyi rahatlıkla tüketebilirsiniz. Fazla karbonhidrat tüketmediğiniz takdirde bikini diyetinde tatlı bile yiyebilirsiniz. Meyve tüketirken dikkat etmeliyiz. Bütün meyveler vitamin ve mineraller bakımından faydalıdır.Aynı zamanda lif yüklüdür. Fakat yüksek şeker içerir. Karbonhidratlar sağlıklı ve sağlıksız olmak üzere ikiye ayrılabilir. Sağlıklı karbonhidrat olanlar herhangi bir işlemden geçmemiş saf gıdalardır. Bakliyat,tahıl, meyve ve sebzeler gibi yiyeceklerdir. Kötü karbonhidratlar ise dönüştürülmüş yağladır. Fast food yiyecekler, cips, abur cubur gibi yiyeceklerdir.Bu ayrıma dikkat etmemiz gerekiyor.