Balen Spirulina Tablet Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Kimler Kullanamaz? Kullanıcı Yorumları?

BALEN SPİRULİNA TABLET NEDİR?

Tatlı veya tuzlu suda yetişen mavi- yeşil renk seçeneği bulunan bir deniz yosunu olan spirulina pek fazla bilinmese de aslında gizli bir şifa kaynağıdır.

Spirulina normal hayatta gıda takviyesi gıda olarak kullanılır ve toz. Tablet ve kapsül şekillerinde kullanılır?

Spirulina vücudun eşsiz bir değer kaynağıdır. Hem bağışıklığı düzenleyen hem zayıflamaya yardımcı bir üründür. Aynı zamanda kan akışını ve kalp damar sağlığını da düşünür.

Spirulina şu sıralar corona virüse etki etmesiyle anılmaktadır. Tüm dünyayı saran bu virüse karşı korunma yöntemleri alınmaktadır ve insanlar bağışıklarını yüksek tutmak isterler. Spirulina da bu bağışıklığı yüksek tutmada büyük rol üstlenir.

Yüksek oranda kalsiyum, potasyum, sodyum, protein ve   C vitamini içerir.  Kalsiyum sayesinde de kemik gelişimine katkı sağlarken C vitamini vücudun eksikliklerini de giderebilir.

Spirulinanın en çok kullanıldığı ve tedavi edildiği nokta ise anemi yani kansızlık sıkıntıları çeken kişilerdir. Anemi hastalığı yani vücuttaki kan eksikliği sonucu belirtili hastalıklar gözlemlenmektedir. Bu belirtiler başta baş dönmesi ve halsizlikle başlayıp yorgunlukla devam ederken bayılma gibi durumlarda söz konusu olabilir. Bu durumlar arttıkça daha fazla sorun teşkil edilmektedir.

Bu tarz hastalıklar büyük önem taşır. Başlarda ciddiye alınmaz ve bir şekilde tedavi edilir düşüncesiyle hep ertelenir. Ama aslında öncelik olarak tedavi edilmesi gereken sorunlar arasındadır.

SPİRULİNA TABLET  FAYDALARI

Başlıca yukarıda genel olarak faydalarından bahsettik detaylı bir şekilde faydaları ise ;

Kan basıncı seviyesini dengeler;  eğer kişide çeşitli bir hastalık varsa örneğin kalp veya böbrek gibi rahatsızlıklar varsa spirulina kan basıncını kontrol altına alarak dengeleyebilir.

Alerjik tepkimelere karşı korur;  günlük hayatta sıklıkla alerjiye sebep olacak pek çok faktörle karşılaşabiliriz. Örneğin en ufak bir alerjik tepkimede hapşırabilir veya kaşınabiliriz. Spirulina ise bu gibi alerjik reaksiyonların önüne geçer. Spirulinanın bu faydası ise günlük hayatı daha kolay bir şekilde geçirmemizi sağlayabilir.

Zayıflamaya destek olur; bağışıklığı desteklemeyi sağlarken aynı zamanda metabolizma da etkilidir. Sindirim sistemini de ekleyerek daha hızlı ve kontrollü bir şekilde zayıflamaya destek çıkar.  Göbel, bel veya basen gibi kurtulamadığınız kilolarınızdan kurtulabilir böylelikle daha fit bir vücuda erişebilirsiniz.

Anemi tedavisi; kısacası kansızlık olarak adlandırılan bu hastalık. Tedavi edilmesi gereken önemli bir rahatsızlıktır. Kansızlık pek çok hastalığa davetiye çıkaran bir rahatsızlık olabilir. Spirulina ile ile anemi tedavisinde ileri gelişmeler sağlanabilir böylelikle diğer hastalıklara da önlem alabilirsiniz

SPİRULİNA TABLET  NASIL KULLANILIR?

Arklı formlarda olması nedeniyle farklı çeşitlerle kullanılmaktadır. Mesela toz formunda olan spirulina yoğurt veya sütün içinde kullanılabilir hatta günlük hayatta çok popüler olan smoothie şeklinde de içecek olarak tüketebilirsiniz.

Spirulina tablet kullanmak için ise  normal suyla kullanabilirsiniz. Kilo vermeye destek sağlaması için sabah kahvaltıdan yarım saat önce tüketebilirsiniz. Eğer kilo almak istiyorsanız sabah kahvaltısından yada herhangi bir öğünden  sonrası  yemek yedikten sonra tüketebilirsiniz.

SPRULİNA TABLET KİMLER KULLANAMAZ?

Her ne kadar faydaları etkin olsa da bazı kişilerde olumsuz etkiler oluşturabilir ve bu yüzden de bazı kişilerin kullanmaması gerekir. Bu kişiler spirulinanın hiç bir formunu kullanmamalı. Tablet veya toz yada kapsül formlarından hiç birini. Ya da aile hekimi veya doktora danışarak kullanabilirler. Bu kullanması sakıncalı olan kişiler;

  • En başta hamile ve emziren anneler için spirulina kullanımı uygun olmayabilir
  • Gut rahatsızlığı olanlar
  • Böbrek taşı olan veya böbrek sorunları olan kişiler
  • Deniz ürünlerine veya spirulinaya alerjisi olanlar
  • Tiroid rahatsızlığı olanlar.
  • Bağışıklık sistemi duyarlı olanların da kullanmaması veya doktor tavsiyesinde kullanmaları gerek
  • Farklı bir pıhtılaşma önlemesi için ilaç kullananlar.

Bu kişilerin spirulina veya spirulina tablet kullanmaları sakıncalıdır.

SPİRULİNA TABLET KULLANICI YORUMLARI

Farklı tarzlarda kullanılan spirulina tablet çok farklı yerlerde farklı  amaçlarda kullanılmaktadır. Zayıflamak için, bağışıklığı desteklemek için, veya kansızlığı önlemek için  kullanılmaktadır. Genelde toz halinde kullanılan spirulina artık tablet formunda da üretilmektedir. Tablet formunda kullanan kullanıcılar ise spirulina tablet kullandıktan sonra kullanıcı yorumlarında spiruline tablet hakkında yorumlarında ürün hakkında fikirlerini de belirtmişlerdir. 

Spirulina tablet kullanıcı yorumlarından bazıları;

 Kansızlık vardı ve hiç bir şekilde normal hayatıma devam edemiyordum baş dönmesi halsizlik had safhada işime bile ara vermek sorunda kaldım. Sonra spirulinayı duydum ilk başta toz halinde kullanmaya başladım ama toz hali beni rahatsız etti bende tablet halinde sipariş verdim ve kullandıktan sonra etkilerini gördüm. Hastanede tetkit yaptırdım ve kan değerlerim normale döndü.

Vücudumun çeşitli yerlerinde yağ vardı ve bu beni hem görüntü açısından hem de psikolojik olarak kötü etkiliyordu sosyal hayatım sıfıra inmişti.  Sonra internette gezinirken spirulina tableti gördüm. Denemekten zarar gelmez dedim ve denedim. Kısa bir süre içinde düzenli kullanınca normal bir şekilde zayıflayarak istediğim kiloya geldim ve daha düzenli beslenmemi sağladı

Bu tarz yorumlar spirulina tablet hakkında çok daha fazla bulunmaktadır. Eğer sizde spirulina hakkında daha fazla kullanıcı yorumlarına erişmek veya yorum yapmak istiyorsanız  BALEN SPİRULİNA TABLET KULLANICI YORUMLARI bize ulaşabilir dilerseniz sipariş bile verebilirsiniz.