Balen Biberiye Yağı Faydaları Nelerdir ? Nasıl Kullanılır ?

Biberiye yağı oldukça faydalıdır ve faydaları say say bitmeyen biberiye yağının oldukça geniş bir kullanım yelpazeside vardır. sizde balen biberiye yağı soğuk pres yoluyla üretilmiş bir üründür ve bitkiseldir. Sizde biberiye yağını denemelisiniz biberiye yağı oldukça faydalıdır sizde balen biberiye yağını deneyin aşağıda sizler için sıraladığımız biberiye yağlarını deneyin.

bztdryupac5262016132636_biberiye-yagi-20

Bölgesel zayıflama için: Göbek ve basen eritmek için birebir olan biberiye yağı, yazın ince giysiler giyildiğinde, özellikle de yazın kadın ve erkeklerin bikini ve mayo içinde istedikleri gibi görünmeleri için çok etkilidir. Karnı inceltmek amacıyla yapılan egzersizlere biberiye çayı kürü eklenebilir. Veyahut, biberiye yağı karna ve selülitli bölgeye masaj yapılarak sürülebilir. Hem metabolizmayı hızlandırır hem de hızlı şekilde yağ yakar. Bölgesel zayıflamanın gerçekleştirileceği bölgeye iyice sürülüp masaj yapılarak yedirilmelidir. Masaj süresi ne kadar uzun olursa, fayda o kadar artar. 5-10 dakika arası idealdir. Eğer gece vaktinde uygulanacaksa, sürülen bölge streçle sarılabilir. Böylece, biberiye yağı vücut tarafından daha daha iyi emilir. Haftada 2-3 kez uygulanabilir. Fazlası zararlı olabilir, zira cildin nefes alması gerekecektir. Bu kür, yürüyüş ve egzersizle desteklenirse, bir de yanında bol su içilirse daha etkili olacaktır. Terleme ve tuvalete çıkış sayısı ne kadar artarsa o kadar iyidir. Aynı zamanda, uygulama yapılan bölgeye banyo esnasında lif ile masaj da yapılabilir.

f780a8035f2c6ec401a420d406249c56

Düşük kan basıncını yükseltmek için: 15 damla biberiye yağı, 10 damla limon ile karıştırılır. Karışıma, 10 damla greyfurt da eklenir. Karışım, 2-3 damla halinde, soğuk banyo suyuna veyahut duş jeline eklenir. Karışım, yorgunluk halinde, ağrıyan ayaklara veya ağrılı bölgelere sürülebilir.

Kas tutulmaları için: 5 damla biberiye yağı 10 damla ardıç yağına karıştırılır. Karışıma 10 damla lavanta yağı ve 5 damla limon yağı da eklenir. Karışım 100 ml badem yağı ile tamamlanır ve sorunlu bölgeye masaj yapılarak sürülür.

Romatizma için: Artritis ve gut problemleri için de biberiye yağı içeren bir kür kullanılabilir. 10 damla biberiye yağına 3 damla oregano eklenir. Ayrıca 5 damla ardıç yağı, 5 damla majoran, 10 damla papatya yağı ve 2 damla karanfil yağı da eklendiğinde, karışım son olarak 100 ml badem yağı ile karıştırılır ve sorunlu bölgeye uygulanır.

Balgam sökmek için: Balgamın fazla olduğu durumlarda, 3 damla biberiye yağına, 3 damla manuka eklenir ve günde 3 kez solunum yoluyla alınır.

biberiye-yagi

Vücut savunmasını güçlendirmek için: Vücudu güçlendirmek amacıyla, günde 1 veya 2 kez, 1 damla teebauma, 1 yemek kaşığı propolis ve birkaç damla biberiye yağı eklenip sürülebilir.

Hafızanın güçlenmesi için: Koku, görme, konuşma gibi zayıflıkları ortadan kaldırmak için, 3-4 damla biberiye yağı, 200 ml’lik suya eklenir ve bir koku lambasının üzerine damlatılabilir. Solundukça fayda gösterecektir.

Serinleme banyosu için: Banyoya 3 yemek kaşığı deniz tuzu ve 5 damla limon yağı eklenir. Karışıma bir de 3 damla biberiye yağı eklenirse, duşta ferahlık sağlanır.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; biberiye yağının cilde faydaları , biberiye yağı kullananlar , biberiye yağı saç , biberiye yağı morluklara nasıl kullanılır , biberiye yagi ile incelenler , biberiye yağı nasıl yapılır , biberiye yağı selülit , biberiye yağı nerede satılır , balen  , balen biberiye yağı faydaları , balen biberiye yağı ve faydaları