Balen Avakado Yağı Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Avakado yağı tüm dünyada  oldukça fazla kullanılan bir yağdır ve oldukça faydası vardır. Ve soğuk pres yöntemiyle elde edilen balen avakado yağı son zamanların oldukça sık tüketilen ürünlerindendir sizde avakado yağının faydalarını biliyorsunuzdur ancak aşağıda sizler için sıraladığımız avakado yağının faydalarını okuyabilirsiniz sizde balen avakado yağı ile avakado yağı tüketmeye başlamanızı öneririm sizde balen avakado yağını deneyin.

balen-avokado-yagi-650x650

Avakado’nun Faydaları

Avokado yağının içerisinde yer alan ve en az 8 tane bileşenden meydana gelen E vitamini koroner kalp hastalığı riskini minimum seviyeye indirmektedir. Bu da kişilerde oluşabilecek kalp hastalıklarına karşı önleyici bir yağ çeşididir.

Avokado yağı yeni cilt hücrelerinin oluşmasında fayda sağlar. Cildin üst tabakasında bulunan ölü hücrelerden cildi arındırır ve derinlemesine temizlik sağlar. E vitamini bakımından zengin olan avokado yağı ciltte meydana gelmiş kesik ve yaraların hızlı iyileşmesinde fayda sağlar.

Güneşe karşı iyi bir kotuma sağlar ve beraberinde cildin kendini toparlamasını sağlar. Aynı zamanda orta yaş ve üzeri kişilerde oluşabilecek cilt lekelerini ve kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Kırışıklıkların giderilmesi için avokado yağını doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz.

f780a8035f2c6ec401a420d406249c56

Zorlu hava koşullarında hem cildinizi hem de saçınızı koruyacak etkiye sahiptir. Özellikle dış etkenlerden dolayı yıpranmış ve mat bir görüntü sağlamış saçların bakımını sağlar. Bunun için avokado yağı ile yapılan saç ve cilt maskelerine göz atabilirsiniz.

Saçların daha parlak ve gür olmasını sağlar. Bunu da avokado yağının içerisinde bulunan mineral ve vitaminler sayesinde gerçekleştirir.

Saç köklerinin korunmasında fayda sağlar. Hava kirliliğinden dolayı yıpranmış olan saçların parlak bir görüntüye ulaşmasını sağlar.

avokado-1

İçerisinde bulunan omega 3 asidi sayesinde kişileri meme ve kolon kanserine karşı korur. Tümörlerin yayılmasını durdurur ve bu özelliği sayesinde kişileri hastalıklara karşı koruyucu özelliği de vardır.

Prostat ve cilt kanserine karşı kişileri korur. Aynı zamanda sigara tüketen kişilerde olabilecek akciğer kanserini en alt seviyeye taşımaktadır. Bu nedenden dolayı sigara tüketen kişilerin avokado yağını ve kendini düzenli tüketmeleri önerilir.

Cildin yumuşamasında fayda sağlar ve cilt hastalıklarına karşı kişileri korur.

Saklama Koşulları: Güneş ışığı görmeyen, serin ortamda, ağzı kapalı ve çocukların ulaşamayacakları yerde muhafaza edilmesi önerilir.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız; balen avokado yağı, balen avokado yağı sipariş, avokado yağı nasıl kullanılır, avokado yağı ne işe yarar, avokado yağı faydalar