Bacak İnceltme Egzersizleri

Özellikle bayanlarda şikayet edilen bölgesel yağlanma sorunlarından biride kalın bacak problemidir. En çok bayanlarda görülen kalın bacak problemi genel olarak tüm bayanları rahatsız eden sorunlu bölgelerden biri olmuştur. Daha çok doğum yapan kadınlarda, uzun süre oturarak çalışan bayanlar da ve ağırlıklı olarak ev hanımlarında görülen kalın bacak problemi bayanların bu durumdan rahatsız olmalarına ve kendilerine olan güvenin azalmasına neden olmaktadır. Özellikle kısa elbise ve etek giyemediğini söyleyen bayanlar her ne kadar diyet yaparlarsa yapsınlar bir türlü bacaklarının incelmediğini söylerler.

Bölgesel yağlanma problemlerinden biri olan kalın bacaklı olma durumu daha çok hareketsiz kalmak, uzun süre oturmak ve gün içerisinde yeteri kadar yürüyüş yapmamaktan kaynaklanan bir durumdur. Ancak incelmesi imkansız olmayan kalın bacak sorunu evde bazı basit egzersizler ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Bunun dışında bacak egzersizleri ile birlikte yapacağınız basit bir diyet programı ise uyguladığınız yöntemden daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

İşte evde yapabileceğiniz basit bacak inceltme egzersizleri;

Merdiven çıkma hareketi: 30 cm yüksekliğindeki bir tahta üzerinde (step tahtası tercih edilir) merdivenlere tırmanıyor gibi inip çıkacaksınız. Bu hareket basen bölgesindeki yağları eriterek kalça sıklaştırmaya yarar. İsteğe bağlı olarak tahta yüksekliği değiştirilebilir.

Mekik: Herkesin bildiği basit bir harekettir. Yere sırtüstü uzanın, öne doğru eğilin ve kafanızı dizlerinize kadar kaldırmayın. Bu hareketi yaparken mutlaka elleriniz başınızın arkasında olmalı.

Yürüme: Her gün yapacağınız 1 saatlik yürüyüş bile kısa zamanda etkisini gösterecektir. Yürüyüş için en uygun zaman bence sabahın erken saatleridir.

Bacak Çekme: Bu hareketle göbek eritmek mümkün. Sırt üstü uzanacaksınız ve dizlerinizi karnınıza çekeceksiniz. Tekrar dizlerinizi uzatacaksınız ve hareketi tekrarlayacaksınız. Yapabildiğiniz kadar sık yapın.

Çömelme hareketi: Ayaklarınızı omuz hizasında açıyorsunuz ve çömelir pozisyona geçiyorsunuz. Ağırlığınız iki ayağınızda eşit olmalı. Dizlerinizi hafif bir şekilde kırarak çömeliyorsunuz. Bu hareketi yavaş yavaş birkaç kere yapın.

Bisiklet sürme: Bisiklet sürmek karın ve basen için çok faydalıdır. Hem eğlenceli hem de hızlı yağ yakan bir egzersizdir.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

bacak inceltme hareketleri, bacak egzersizleri, kalın bacak, bacaklar nasıl incelir, spor yapmak, egzersiz yapmak, incelme yöntemleri, kilo verme yöntemleri, basen eritme hareketleri, basenler nasıl erir, basenler nasıl küçülür, basen eriten egzersizler, nasıl kilo verebilirim