Ayça Kaya Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Ayça Kaya Diyeti Nedir?

Fazla kilolardan kurtulmak herkesin hayalidir. Fazla kilolardan kurtulabilmek için belkide denemediğimiz yöntem kalmaz. Kilo kontrolü sağlamak isteyen herkes özellikle kadınlar her dönemde ilgi gören diyetler, diyet listeleri ve diyet programları uygulamaya kalkışırlar.

Özellikle yaz dönemi sıkı bir diyet ile fazla kilolardan kurtulmak isterler. Burada en önemli husus uygulayacağımız diyetin bize uygun olup olmadığını anlamak ve o diyet programına öyle başlamaktır. Son dönemlerde ismi sıkça duyulan Ayça Kaya, kendi oluşturduğu diyet listeleri ile dikkat çekiyor. Verdiği diyet listeleri düzenli ve eksiksiz uygulandığında son derece başarılı sonuçlar veren Ayça Kaya diyetobezite ve metabolizma rahatsızlıkları üzerinde yoğunlaşmıştır. Kilo kontrolünü sağlamak için diyetle beraber bol su içmek ve düzenli egzersiz yapmak gerekiyor. Bir anda fazla kilolardan kurtulmak düşüncesi doğru değildir ve sağlıklı olanda hızlı kaybedilen kilolar değildir. Zamana yayarak fazla kilolardan kurtulmak daha sağlıklı olacaktır. Sağlıklı bir şekilde hedefinize ulaşmak istiyorsanız Ayça Kaya diyetini, programda belirtilenlerin dışına çıkmadan uygulayabilirsiniz. Belirtmeliyiz ki her insanın metabolizması farklı çalıştığı için diyetten ne kadar sürede, nasıl yanıt alacağı kesin olarak bilinmez.

Ayça Kaya Diyeti Nasıl Yapılır?

Sabah uyandığımız zaman vücudumuzun metabolizmasını hızlandırmak için 1 bardak yeşil çay içerseniz çok büyük etkisi olacaktır.

1 ayda 8 kilo verdirmeyi amaçlayan Ayça Kaya diyeti;

1.Liste:
SABAH :
Bir dilim çavdar ekmeği , bir kibrit kutusu kadar peynir, tere, maydonoz, limon
ÖĞLEN : Bir dilim ekmek, bir tavuk baget veya 3 köfte, 1 kase yoğurt
İKİNDİ : Bir yağsız tost, bir ayran, bir büyük portakal
AKŞAM : Bir kase çorba veya bir dilim ekmek, 6 kaşık etsiz sebze yemeği,salata,yoğurt

2.Liste
SABAH: 1bardak süt, 4 müsli, 1 portakal
ÖĞLE: 1 dilim ekmek, 6 kaşık etsiz sebze yemeği, salata yoğurt
İKİNDİ: 1 bardak süt, 4 erik, 10 badem
AKŞAM: 1 kase çorba, yoğurt, salata