Açlığınızı Bastırmaya Yardımcı Besinler

Özellikle çok iştahlı olan kişiler bir türlü diyet yapmaya kendilerini odaklayamazlar. Sürekli atıştırmalık ihtiyacı duyan bazı kişiler bu durumla nasıl başa çıkacaklarını iştahlarını nasıl kontrol edeceklerini bilemezler. Sürekli iştahı açık olan kişiler tok olsalar dahi bir dakika bile boş durmadan sürekli atıştırma ihtiyacı duyarlar. Dolayısıyla bu durumda fazla kilo almalarına neden olarak dengelerinin bozulmasına neden olur. Bu sebeple canınız  ne zaman atıştırmalık isterse önce alacağınız kiloları düşünün ve iştahınızın kapanması için bir bardak soğuk su için. Bu şekilde mideniz şişecek ve canınız bir şey yemek istemeyecektir.

Gebelik sonrası kilolar, bazı ilaçların kullanılması sonucunda meydana gelen bölgesel yağlanmalar, fazla hareketsizlik nedeniyle meydana gelen belirgin kilolar hepsi kilo almanız için sadece birkaç nedenden biridir. Tüm bunların dışında çok fazla iştahlı olan biriyseniz öğünler arasında ne kadar az yeseniz bile sürekli atıştırmanız durumunda fazlasıyla kilo alabilirsiniz. Bu durumun elinde olmadığını ve sürekli iştahının açık olduğunu söyleyen kişiler aynı zamanda bu durumla baş edemediklerinden şikayetlenirler. Diyet yapanlarından şikayetleri arasında olan açlık hissinden dolayı yaşanan atıştırmalık yanlışı aynı şekilde diyet yaparken çok zorlanmalarına neden olur. Fakat bazı besinler vardır ki tamda size bu konuda yardım etmek için vardır. İştahınızı keserek açlığın bastırılmasına yardımcı olacak olan bu besinler aynı zamanda az kaloriye sahip olmaları nedeniyle hem diyet yapanların hemde ideal kilosunu korumak isteyenler için önerilen besinlerdir.

Açlığınızı bastıracak, iştahınızı kesmeye yardımcı olacak besinler:

– Sebze ve Salatalar

– Yüksek Posalı Besinler

– Badem, ceviz, fındık

– Yulaf

– Kurubaklagiller

– Çorba

– Kuru Üzüm

– Karpuz

Özellikle diyet yapanların kalorisi düşük olması sebebiyle rahatlıkla tüketecekleri bu besinler aynı zamanda açlıklarının bastırılmasına ve iştahlarının kesilmesine yardımcı olmaktadır. Diyet yaparken öğün aralarında çok acıktığınızda badem, ceviz gibi atıştımalıktan bir avuç yiyebilir ya da öğün arasında bol yeşillikli ve C vitamini açısından zengin limonlu bir salata tüketebilirsiniz. Yine aynı şekilde kremasız ve az yağlı bir çorba tüketmek hem diyetinize zarar vermezken hemde daha çabuk hazım etmenize ve sindirimin hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet, diyet listesi, iştah kesen, iştah kesen yiyecekler, iştah kesin besinler, kalorisi düşük besinler, diyette yenilen besinler, diyet nasıl yapılır, kilo verdiren besinler, açlığı bastıran yiyecekler