1200 Kalorilik Diyet Programı

Diyet yapmaya karar verdiğimiz andan itibaren birçok diyet programı ile karşılaşırız. Şu diyeti, bu diyeti, ünlülerin diyeti derken hangisini uygulayacağımızı şaşırırız. Öncelikle en sağlıklı ve doğru yapılan diyet belirli testlerden ve kontrollerden geçerek diyetisyen tarafından uygun görülen diyettir. Fakat siz sadece birkaç kilo fazlalıklarınız için bir diyet programı uygulayacaksanız bazı besinleri kısıtlayarak, az yiyerek ve düzenli yiyerek belirli bir süre içerisinde kilo verebilirsiniz. Bunun dışında uzmanlar kalori diyetleri arasında ‘’1200 kalorilik diyeti’’ ideal ve dengeli bir diyet programı olduğunu söylüyor.

Karbonhidrat, protein ve yağ grubu yiyeceklerinin dengeli olarak ayarlanmış olduğu 1200 Kalorilik Diyet Listesi ideal diyetler arasında yer aldığı için kolaylıkla aç kalmadan uygulayabileceğiniz bir diyet programıdır. Fakat bu diyeti yaparken başka bir diyeti uygulamanız, diyeti yarıda bırakmanız, küçük kaçamaklar yapma diyetin verimli sonuçlar vermesini engellemektedir. Ayrıca diyete başladığınız da bol su içmek ve spor yapmak diyet programından daha fazla sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

1200 Kalorilik Diyet Programı:

Kahvaltı

– Protein kaynağı 1 adet haşlanmış yumurta

– Kalsiyum kaynağı 1 dilim beyaz peynir

– 1 dilim kepekli ya da tam buğday ekmeği

– Domates, salatalık, tatlı kırmızı biber

– 1 fincan mate çayı

Öğün Arası

– 1 kase yoğurt ve 2 adet dilimlenmiş kuru kayısı

Öğle Yemeği 

– 6 yemek kaşığı etli sebze yemeği

– 1 kase yoğurt

– 1 dilim kepekli ya da tam buğday ekmeği

– Bol limonlu, yağsız, tuzsuz yeşillik salata

Öğün Arası

– 1 çay bardağı yaban mersini

– 1 fincan Türk kahvesi

Akşam Yemeği

– 1 kase tarhana çorbası 

– 1 çay tabağı büyüklüğünde yağsız ızgarada kırmızı et

– Bol limonlu, yağsız, tuzsuz yeşillik salata

1 dilim kepekli ya da tam buğday ekmeği ekmek

Gece

– 2 adet ceviz

– 1 çay bardağı şekersiz süt

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

sağlık, diyet, diyet önerileri, diyet programları, diyet örneği, 1200 kalori, 1200 kalorilik diyet, kilo verme, nasıl kilo veririm, kilo kontrol, sağlıklı kilo kontrol, diyet nasıl yapılır, en hızlı kilo verdiren diyet, kısa sürede en hızlı kilo nasıl verilir